2017. június 8-11. között Békés megye rendezte a III. korcsoportos diákolimpia országos döntőt  kézilabda  sportágban Békéscsabán.
A csapatokat hosszú út kísérte a végső ütközetig, mivel meg kellett nyerni a megyei versenyeket, és az országos elődöntőt.
Hajdú-Bihar  megyéből a Balmazújvárosi Református Általános Iskola és Óvoda fiú csapata vett részt az országos döntőben. Izgalmas, küzdelmes versenyeken a csoportmérkőzések, helyosztók után egy vereség és négy győzelemmel  az I. helyet vívták ki! Ezzel az eredménnyel korosztályuk országos  legjobbjai lettek! Érem, serleg és oklevél  díjazásban részesültek a gyerekek.
Különdíjak kiosztására is sor került: az országos döntő legjobb edzője  címet Tréki Tamás, csapatunk trénere  vette át.

Ez a nagyszerű sportteljesítmény az edzőkön és a gyerekeken kívül a szülők érdeme is, hiszen lelkesen szurkoltak, szüntelen biztatták  őket.

Csapattagok: Leiter Nándor, Kun Dániel András, Répási Dominik, Kecskés Attila, Silling Péter, Joó Árpád, Varga János, Vrancsik András, Győrfi János, Szabó Tibor, Tréki Tamás, Rohács Bence, Hosszú Balázs, Farkas Balázs

Edzők: Tréki Tamás és Kajor László

Földesiné Tóth Erika