2017-ben egy régen már jól működő vándortábort indítottak újra. A cél ma is, hogy a fiatalok földrajzi, történelmi és kulturális szempontból megismerjék az országot úgy, hogy mindemellett komoly fizikai megterhelést is kapjanak.

Iskolánk 2018-ban kapcsolódott be a gyalogos vándortáborozásba. Az öt vándortáborhelyből (Mátra, Börzsöny, Pilis, Bakony, Mecsek) mi a Mátrát választottuk a természet iránt érdeklődő gyerekeknek.

 

 

A tábort ajánlottuk mindazoknak, akik:

  • szeretik a hegymászást,
  • nem félnek az esőtől, széltől, napsütéstől,
  • vállalják a sátorban és hálózsákban alvást,
  • szívesen kötnek barátságot Magyarország gazdag élővilágával.

Csodálatos útvonalakon, kiépített táborhelyekkel egy hetes vándorlásra hívtuk a tanulókat. A 22 diák és a kísérő pedagógusok egy élményekben gazdag hetet töltetett a Mátrában. A túra a siroki várnál indult, felkerestük az Ilona-vízesést és a parádfürdői Cifra istállót. Ellátogattunk Galyatetőre, majd az Óvár, Ágasvár és a cserteri vár romjait fedeztük fel. Jártunk Kékestetőn is. Utolsó állomásunk Fenyvespuszta volt, megnéztük a Tuzson arborétumot és végül a tari vasútállomáson zártuk a tábort. Utunk során különböző természeti és földtani értékekkel, történelmi emlékhelyekkel ismerkedtünk meg.

Ebben a tanévben a diákok részéről olyan nagy volt az érdeklődés, hogy ezen a nyáron már két táborba megyünk. Első táborunkban a vadregényes Börzsöny szépségével és gazdagságával ismerkedhetünk meg. Második táborunk látványos történelmi időutazás lesz Szentendrétől Visegrádig. Bepillantást nyerünk a Visegrádi-hegység természeti értékeibe és a magyar történelem emlékeibe.