Angol

Welcome to our New English Page.

Learn English with us!

Online English Music-1

Online English Music-2

Online English Music-3

Online English Music-4

Online English Music-5

http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-strict.dtd"> Christmas

Christmas

This interactive crossword puzzle requires JavaScript and any recent web browser, including Windows Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, or Apple Safari. If you have disabled web page scripting, please re-enable it and refresh the page. If this web page is saved on your computer, you may need to click the yellow Information Bar at the top or bottom of the page to allow the puzzle to load.

Hamarosan feltöltésre kerül egy karácsonyi keresztrejtvény.

Aki addig megtanulja a következő szavakat, biztos nem lesz gondja a helyes válaszadással.

altalt    alt      alt

SANTA CLAUS                CHIMNEY        RUDOLPH, THE REINDEER       SLEIGH

altalt      alt                    alt

CANDY CANE     PRESENT/GIFT             ANGEL                            STAR

alt         alt          alt

BETHLEHEM               JOSEPH, MARY AND BABY                 MANGER

JESUS

Kedves Gyerekek!

Számos Mikulás rajzot juttattatok el hozzám a múlt hét során. Örülök, hogy aktívan részt vettetek ebben az Interneten közzétett feladatban. A legszebb és legötletesebb rajz készítőit a Kamilla néni Mikulása édességgel jutalmazta.

Ők a következők voltak: Szatmári Sebestyén 1. a, Mihalkó Gerda 1. b, Vrancsik Emma 1. b, Héczei-Szabó Alexa 2. b, Sebestyén Lili 2. b,

Bokor Judit 4. o.

A felsősök közül a legjobb versfordítást Blága Andrea 6. osztályos tanulótól kaptam.

Köszönöm a munkátokat!

Kamilla néni

Kedves Gyerekek!

December 6-án, a Mikulás érkezésének napján, mi is szeretnénk megjutalmazni azokat a tanulókat, akiknek van kedvük tanórán kívül is foglalkozni az angol nyelvvel, és sikeresen megoldják a most közzétett feladatot!

Az alsós kisdiákok számára rajzversenyt hírdetünk. Rajzoljátok le a Mikulást (Santa Claus), amilyennek Ti látjátok!

A nagyobbak egy két versszakos, kedves "Mikulásváró" verssel foglalkozhatnak. Fordítsátok le magyar nyelvre a következő sorokat!

When Santa Claus Comes

A good time is coming, I wish it were here,
The very best time in the whole of the year;
I'm counting each day on my fingers and thumbs --
the weeks that must pass before Santa Claus comes.

Then when the first snowflakes begin to come down,
And the wind whistles sharp and the branches are brown,
I'll not mind the cold, though my fingers it numbs,
For it brings the time nearer when Santa Claus comes.

A legszebb rajzokat és a legjobb fordításokat apró meglepetéssel jutalmazzuk! A kész munkákat adjátok át Kamilla néninek vagy Gyuszi bácsinak december 5-ig (csütörtökig)!

Enjoy your work.