Iskolánk kiemelt figyelmet fordít különböző pályázatok megírására és benyújtására. Így van ez a nyári Erzsébet-Élménytáborokkal is. Sikeres pályázatainknak köszönhetően nyaranta egy-egy kellemes hetet tölthetünk el a zánkai Erzsébet-táborban, ahol számtalan színes és érdekes program segíti a gyerekeket abban, hogy kipihenjék a tanév fáradalmait. Sportolhatnak, kultúrával, művészettel és tudománnyal is ismerkedhetnek, illetve ismeretterjesztő és hagyományőrző foglalkozásokon vehetnek részt. Természetesen a „vizes programok” sem maradhatnak ki a sorból, így igazán nagy élményt jelent számukra a sétahajózás, a sárkányhajózás és az önfeledt balatoni strandolás is. Tapasztalataink szerint igazán meghatározó élmény számukra ez az egy-egy hét, hiszen nincs olyan ballagási búcsúbeszéd, amelyben ne kapna kiemelt helyet Zánka.

Ebben a tanévben már „ottalvós” osztálykirándulást is szerveztünk a zánkai Erzsébet-táborba. A jövőben szeretnénk ezt is iskolánk rendszeresen megvalósuló programjává tenni.

Ha április 22., akkor Föld napi rendezvények! Ezt már minden diák jól tudja iskolánkban. Intézményünk indulása óta minden évben megrendezésre kerülnek a Föld világnapja körüli játékos, ismeretterjesztő programjaink három napon keresztül. Célunk ezzel a rendezvénnyel, hogy környezettudatos felnőtteket neveljünk a gyerekekből.

Néhány program az eddigiekből a teljesség igénye nélkül:

• zöld büfé
  • vetélkedők állomásokkal
  • tantermek tisztasági versenye
  • Utazó Planetárium előadása
  • fa- és virágültetés
  • kerékpártúra gyalogtúra a Kadarcsba, a Sziki- tóhoz, a Lődombhoz
  • focibajnokság

Márciusban várva várt program iskolánkban a Víz világnapjához kapcsolódó HAPPY-hét. Fontosnak tartjuk, hogy népszerűsítsük a gyerekek körében az ivóvízfogyasztást, illetve felhívjuk a figyelmet a víz éltető szerepére és a vízvédelem fontosságára. Ilyenkor érdekes és vidám programokon vehetnek részt a tanulók.

A napot mókás reggeli tornával kezdjük. A szünetekben Vízbár és Vízkvíz várja a diáksereget. Volt olyan év, amikor a felsős osztályok üzemlátogatáson vettek részt a vízműnél, illetve az Agora Tudományos Élményközpont kihelyezett interaktív előadásait tekintették meg. Az alsósok körében nagy kedvenc az aszfaltrajz készítés és az állomásos játék.

A hét egy napján a víz színét szimbolizáló kék ruhába öltözik mindenki; olyan jó végignézni a mosolygó, egyenszínbe öltözött gyerekeken. Azon a napon ily módon is összetartozunk, egységet alkotunk.

A 2014-2015. tanév farsangjára néhányan énekkel-zenével készültünk. A fellépés annyira jól sikerült, hogy elhatároztuk – folytatni fogjuk. És folytattuk. Minden tanévben kerestük azokat az alkalmakat, ahol szükség volt ránk, ahol muzsikálhattunk. Az intézménytől hangszereket, technikai felszereléseket kaptunk és mára önálló próbatermünk is van az iskola tetőterében. Zenészeink iskolánk volt és jelenlegi diákjai, akik szabadidejük jelentős részét töltik azzal, hogy felkészüljenek egy-egy produkcióra.

Komolyabb fellépéseken mindig számíthatunk két kiváló felnőtt énekes - Kerekes-Polgár Lilla és Ruzsa Katalin - segítségére.

Az IZé (Iskolai Zenekar) jelenlegi tagjai:

Nagy Orsolya

ének

Tar Fruzsina

ének

Bokor Judit

gitár

Cseh Márton

gitár

Blága Kata

basszusgitár

Eszenyi Gergő

gitár/basszusgitár

Szabadi Árpád

zongora

Besenyei János

dob

2017-ben egy régen már jól működő vándortábort indítottak újra. A cél ma is, hogy a fiatalok földrajzi, történelmi és kulturális szempontból megismerjék az országot úgy, hogy mindemellett komoly fizikai megterhelést is kapjanak.

Iskolánk 2018-ban kapcsolódott be a gyalogos vándortáborozásba. Az öt vándortáborhelyből (Mátra, Börzsöny, Pilis, Bakony, Mecsek) mi a Mátrát választottuk a természet iránt érdeklődő gyerekeknek.

A tábort ajánlottuk mindazoknak, akik:

• szeretik a hegymászást,
  • nem félnek az esőtől, széltől, napsütéstől,
  • vállalják a sátorban és hálózsákban alvást,
  • szívesen kötnek barátságot Magyarország gazdag élővilágával.

Csodálatos útvonalakon, kiépített táborhelyekkel egy hetes vándorlásra hívtuk a tanulókat. A 22 diák és a kísérő pedagógusok egy élményekben gazdag hetet töltetett a Mátrában. A túra a siroki várnál indult, felkerestük az Ilona-vízesést és a parádfürdői Cifra istállót. Ellátogattunk Galyatetőre, majd az Óvár, Ágasvár és a cserteri vár romjait fedeztük fel. Jártunk Kékestetőn is. Utolsó állomásunk Fenyvespuszta volt, megnéztük a Tuzson arborétumot és végül a tari vasútállomáson zártuk a tábort. Utunk során különböző természeti és földtani értékekkel, történelmi emlékhelyekkel ismerkedtünk meg.

Ebben a tanévben a diákok részéről olyan nagy volt az érdeklődés, hogy ezen a nyáron már két táborba megyünk. Első táborunkban a vadregényes Börzsöny szépségével és gazdagságával ismerkedhetünk meg. Második táborunk látványos történelmi időutazás lesz Szentendrétől Visegrádig. Bepillantást nyerünk a Visegrádi-hegység természeti értékeibe és a magyar történelem emlékeibe.

Célunk, hogy iskolánk működése a szülőkkel való kapcsolattartás terén is eredményes legyen! Egész évben sok közös programot szervezünk, hogy közösségünk minél jobban összekovácsolódjon. Ünnepekre, családi vasárnapokra, megemlékezésekre, versenyekre, nyílt órákra, szülői értekezletekre, kézműves napra, bálra, családi napra hívjuk és várjuk a családokat, érdeklődőket.

Áldozatkész szolgálatukat hálásan köszönjük!